جستجو
مطالب
 
 
 
 
 
سبد خرید

 
آنالی
انواع پوشاک کودکان
انواع پوشاک کودکان
 
انواع پوشاک کودکان١٣٩٤/٠٩/١٠

نوزاد همانند یک جواهر گرانبهاست. لذا کارشناسان توصیه می‌کنند که لباس‌هایی که با پوست کودک در تماس است را تا 12 ماهگی یا از انواع ارگانیک و یا نخ خالص انتخاب کنید. بعدها که درباره حساسیت‌های کودک خود آگاه شدید، در خرید لباس کمی آزادتر خواهید بود.
در حالیکه دکمه‌‌ها و زیپ‌ها می‌توانند بسیار تزئینی باشند، در عین حال هنگام تعویض لباس و یا پوشک بچه می‌توانند دردسرساز باشند. انواع چسبی برای این کار بسیار ساده‌ترند؛ هم برای مادر و هم نوزاد.
شاید استفاده از شلوارهایی آبی جین همانند آنچه افراد بالغ استفاده می‌کنند برای کودکان زیبا به نظر برسد، ولی پوشاندن چنین شلوارهایی به یک کودک چندان ایده خوبی نیست. استفاده از شلوارهایی با کمرهای کشی برای بچه بهتر است.
کودکان سایزها و خصوصیات مختلفی دارند. سایزهایی که روی لباس‌ها نوشته می‌شود فقط پیشنهاد است. ممکن است یک کودک بازوهای بلندی داشته باشد و یا دیگری شکمی بزرگ. سعی کنید لباس مناسب برای کودک خود را بیابید و فقط به سایز روی آن توجه نکنید.
تمامی قسمت‌های لباس و حتی رنگ را آن را بررسی کنید. مطمئن شوید که توری‌ها، چین‌ها، دور یقه و ... برای کودک راحت خواهد بود. بعد از پوشاندن لباس نو به کودک هم باید دقت شود که آیا لباس برای او ناراحتی ایجاد می‌کند یا نه.
خرید لباس زمستان در تابستان و برعکس می‌تواند مقدار زیادی از پول شما را حفظ کند. فقط مراقب باشید که بیهوده لباس‌هایی را نخرید که شاید کودک دفعات محدودی استفاده خواهد کرد. به این نکته هم دقت کنید که کودک شما پس از شش ماه چه سایز لباسی نیاز خواهد داشت، در غیر این صورت پول خود را دور ریخته‌اید.
درباره رنگ‌ها و طرح‌ها هم با دیدی باز بیاندیشید. حتماً نیازی نیست که تمام پسرها یک لباس اسپایدرمن داشته باشند و یا تمام دخترها لباس پری دریایی! فقط رنگ مناسب برای دخترها و پسرها را در نظر بگیرید. همین!
سعی کنید به دنبال رنگ و طرح‌های خلاقانه باشید. با اندکی جستجو در بین طرح‌های بازار به راحتی مواردی را می‌توانید پیدا کنید که مناسب شماست.
لباس‌های ساده معمولاً کارآمدترند. یک لباس با طرح و رنگی ساده به راحتی با یک جیب رنگی یا یک پاپیون تبدیل به لباسی زیبا در تن کودک شما می‌شود.