جستجو
مطالب
 
 
 
 
 
سبد خرید

 
آنالی
مطالب آموزشی - مقالات آموزشی
مهارت پر کردن اوقات فراغت بچه‌هامهارت پر کردن اوقات فراغت بچه‌ها
بخشی از روزها و شب های ما، ساعت هایی است که به آن اوقات فراغت می گوییم. این زمان ها هم می توانند برای ما و کودکانمان پربار و در عین حال شادی آور باشد. همچنین اگر از این اوقات به خوبی استفاده نشود ممکن است باعث خستگی و یا حتی خطرهای مختلف شود. پس داشتن مهارتی برای پر کردن این اوقات فرزندانمان بسیار مهم و مفید است.
ادامه ...
١٣٩٤/٠٩/١٤

صداقت با فرزند و آموزش راستگوییصداقت با فرزند و آموزش راستگویی
شاید بتوان ادعا کرد هیچ پدر و مادری دوست ندارد که فرزندش دروغ بگوید. مهم است که بدانیم نحوه رفتار ما به عنوان والدین فرزندان روی آنها به شدت اثر می گذارد. ما می توانیم به خوبی آنها را کمک کنیم که تا افرادی راستگو باشند و این صفت به عنوان نقطه ضعف خود ندانند.
ادامه ...
١٣٩٤/٠٩/١٤

اشتهای کودکاناشتهای کودکان
اشنهای کودکان مسئله ایست که دو جنبه دارد. هم جنبه کم اشتهایی و بالطبع کمی رشد و هم جنبه پرخوری و اضافه وزن. رژیم غذایی به معنای کم خوردن نیست. بلکه متخصصان تغذیه، مخصوصاً در کودکان به هر دو سمت کم خوری و پر خوری دقت می کنند. در ادامه نوشته به اشتهای کودکان می پردازیم.
ادامه ...
١٣٩٤/٠٩/١٤

استعدادیابی و رشد دادن استعداد کودکاناستعدادیابی و رشد دادن استعداد کودکان
امروزه تست ها و آزمون های خاصی برای استعدادیابی کودکان وجود دارد. بسیاری از این آزمون ها در مهدهای کودک و یا به شکل مستقل انجام می گیرد. البته راه های دیگری نیز برای شناختن و پرورش این استعدادهای نهفته در کودکان وجود دارد. آنچه مهم است، این مطلب می باشد که باید راه شکوفا شدن این استعدادها برای کودکان هموار شود. در عین حال نباید هیچ کودکی را حتی به دلیل داشتن استعداد، مجبور به ادامه تحصیل در یک رشته خاص و یا انجام کاری خاص کرد.
ادامه ...
١٣٩٤/٠٩/١٠

ایجاد قوانینی برای کودکان در سنین مختلفایجاد قوانینی برای کودکان در سنین مختلف
قوانین کودکان را برای جهان واقعی آماده می‌کنند، قانون‌ها چهارچوبی را مشخص می‌کند. به این ترتیب کودکان متوجه می‌شوند که چه انتظاراتی از آنان وجود دارد و اگر خود را تطبیق ندهند چه اتفاقی می‌افتد. داشتن قوانینی مانند « دعوا کردن ممنوع است» یا « اسباب بازی‌ها قبل از خواب باید جمع شوند» و گفتن عواقب شکستن هر قانون به کودکان کمک می‌کند تا خود را با شرایط جدید تطبیق دهند.
قانون‌ها به کودکان یاد می‌دهند که چگونه اجتماعی باشند، بعضی از قانون‌ها در واقع اصول اولیه رفتار پسندیده هستند. مثلاً گفتن کلمه «لطفاً» هنگام درخواست چیزی نمونه‌ای از این قانون‌هاست. داشتن راهکارهای اینچنینی در خانه کودکان را هم در جامعه محبوب می‌کند و هم راه صحیح رسیدن به خواسته‌هایش را به او می‌آموزد.

ادامه ...
١٣٩٤/٠٩/١٠

آموزش نظم و انضباطآموزش نظم و انضباط
قانون و نظم کلماتی هستند که گاهی سخت گیری و خشونت را برای کودکان تداعی می‌کنند. اما آیا واقعا منظور والدین و مربیان از انضباط و قانون همین است؟ مسلماً اینطور نیست. پس برای یاد دادن نظم و حفظ حریم ها و قانون ها به کودکان باید چه کرد؟ این آموزش ها از چه سنینی باید شروع شود؟ این موارد پرسش هایی هستند که به ذهن اغلب ما خطور کرده است. برای داشتن پاسخ هایی ساده و مختصر به ادامه این نوشته توجه فرمایید.
ادامه ...
١٣٩٤/٠٩/١٠

در آغوش گرفتن کودکان؛ آری یا نهدر آغوش گرفتن کودکان؛ آری یا نه
شاید شما هم این توصیه را از برخی افراد شنیده باشید که اگر بچه خود را بغل کنید، او به این کار عادت می کند و این یک عادت بد است. اگر این جمله و یا مشابه آن را شنیده اید و یا در آغوش کشیدن کودکان برای شما مهم است، توصیه می کنیم که حتما این مقاله کوتاه را بخوانید.
ادامه ...
١٣٩٤/٠٩/١٠

کتاب خواندن برای کودک و تشویق او به خواندن کتابکتاب خواندن برای کودک و تشویق او به خواندن کتاب
یکی از معمترین مشکلات والدین در جوامعی امروزی و به خصوص در ایران، مطالعه اندک کودکان و فرزندانشان است. هیچ کسی نیست که در مزایای بی شمار مطالعه کتاب شک داشته باشد. اما اغلب راهکارهای مفیدی برای تقویت کتابخوانی ندارند. در ادامه درباره همین موضوع در کودکان صحبت های مفیدی انجام شده است.
ادامه ...
١٣٩٤/٠٩/١٠

رشد جسمانی کودکانرشد جسمانی کودکان
همیشه یکی از مهمترین دغدغه های والدین رشد صحیح و کامل کودکان است. به دلیل اهمیت همین موضوع است که جداول مخصوصی برای تعیین میزان رشد کودکان تهیه شده است. در این میان مقاله ای مختصر برای شما آماده کرده ایم که می تواند اطلاعاتی کلی و در عین حال مفید به شما بدهد.
ادامه ...
١٣٩٤/٠٩/١٠

انواع پوشاک کودکانانواع پوشاک کودکان
یک گوهر و یا مروارید ظریف و آسیپ پذیر را باید درون جعبه ای متناسب قرار داد. کودک نیز مانند یک جواهر ظرف ولی آسیب پذیر است. درباره لباس کودکان به نکاتی باید توجه نمود که به برخی از آنها در ادامه اشاره می شود.
ادامه ...
١٣٩٤/٠٩/١٠